Ödev Takibi

Okulumuzda öğrenciler ödevlerini, sınıf ve branş öğretmenleri gözetiminde yaparlar, Ödevin amacı işlenen konuların pekiştirilmesi ve öğrenci tarafından tam olarak anlaşılmasının sağlanmasıdır

6a5f4

Öğrenci Koçluğu

Kurs Öğrencilerimizin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan Koçlarımız Eşliğinde Zamanı İyi Değerlendirme Proğramı.

ödev

Okul Başarısı Takibi

Çocuğun gerçek yeteneği ile okul başarısı farklılık gösterebilir

Dönem sonunda öğrencilere verilen karneye göre, bazı öğrencilerin başarılı bazı öğrencilerin ise başarısız olarak değerlendirilmesi söz konusudur. Ancak öğrenciler için yapılan ‘başarılı’ veya ‘başarısız’ nitelendirmesi çoğu zaman çocuğun etiketlenmesine neden olmaktadır.

okul

Satranç

Bu program satranç oyununu tanımanızı ve kurallarını öğrenmenizi, analitik düşünce yeteneğinizin ve dikkatinizin arttırılmasını, problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmenizi hedefler.

satranç

Eksiklerin Tespiti ve Giderilmesi

Bu program Öğrencilerin eksiklerinin tespiti  ve eksiklerin giderilmesini Amaçlar

Sınava Hazırlık

Okul Sınavları

Zaman Yönetimi

Öğrenci Psikolojisi

 

eksiklerin-tespiti

Test Çözümü

Bu Proğramın Amacı ;

Test Çözme Yeteneğinin geliştirilmesi

Test Çözme Taktiklerinin Geliştirilmesi

Konu Kavrama ve Soruları Analiz Etme

Zaman Yönetimi 

Sınav Yönetimi 

 

test

Deneme Sınavları

Öğrencinin Sınav Öncesi Kendini Değerlendirme süreci

Haftalık Sınav

Doğru Yanlış Kontrolü

Net Hesaplama

Zaman Yönetimi

 

yds-basvuru-islemleri-2018-osym-ais-giris-yds-basvuru-ucretleri-ne-kadar-1518013891

Robotik Kodlama

Çocukların ve olgun yaştaki öğrencilerin motor becerilerinin gelişimi, mekanik düzeneklerin nasıl çalıştığını keşfedebilmeleri ve parçaları söküp takarak montaj yapabilmeleri için birçok şirket tarafından özel robotik kitler ve setler üretilmektedir. Bu ürünler eğitici olmalarının yanında öğrencilerin keyifli vakit geçirebilecekleri bir hobi olma özelliği de taşıyorlar.

robotikkodlama-1170x750

Akıl Oyunları

Akıl ve Zeka Oyunlarının uygulanması ile çoçuklarda aşama aşama kişilik gelişimi desteklenir. Başlangıçta farkındalık becerisini öğrenirler daha sonra ayırt etme ve görsel algı becerileri üzerine yoğunlaşırlar. Grup içerisinde yer alarak sosyalleşir ve yaptıkları proje çalışmalarıyla grup ruhu kazanırlar. Yapılan her etkinlikte aktif yardımlaşma ve birlikte hareket etme becerileri kazanırlar.

melodi-akil-oyunlari